Uděláme si hezkou koupelnu s 3D obklady

Řada z vás jistě prováděla rekonstrukci koupelny. Hlavní starostí nové koupelny je vyřešení stěn resp. obkladů. Doba bílých hladkých kachliček se opět vrací, ale tentokrát zkuste přeci jen trochu něco jiného. Moderní 3D kachličky určují trend koupelnových přestaveb. Vystouple navržený obklad bude působit ohromujícím a nezvyklým dojmem.

Veletrh uvedl velkoplošné obklady

Prostorový efekt není v posledních letech výsadou jen 3D amerických filmů. Tento trend si našel cestu i do našich koupelen (nebo minimálně do koupelen našich západních sousedů). Na mezinárodním veletrhu ve španělské metropoli Valencii byly letos představeny nové 3D velkoformátové obklady. Vzbudily veliký zájem návštěvníků a je tedy zřejmé, co bude letos vládnout módě koupelnového interiéru.

V ruce cítíte prostor

Obecně je velmi příjemné pokud přejede rukou přes rádoby hladký povrch a cítíte vystupující materiál. Takový povrch vzbuzuje pocit kvality,3D obklady jsou moderním trendem pro rekonstrukce koupelny dlouhé životnosti a navíc většinou vždy dobře vypadá. Velkoformátový znamená, že obraz na dlažbě je větších rozměrů (například v rozměrech 1,2 m x 45 cm apod.) Neznamená to však, že je motiv natištěn na jedné kachli. Jedná se o celou mozaiku, kdy můžete počet kachlí zvolit (nebo jsou již dány motivem). Optimální je, pokud je obraz tvořen 9 – 27 kachlemi (a tomu odpovídající velikost). Každá z kachliček má po nalepení jiný sklon a jinou míru vystoupení ze stěny.

Hledejte ruční práci

Takovéto obklady by měly být ručně dělané. Každý jednotlivý kus kachličky je pak jedinečný a nemá svého sériového dvojníka. Potom se můžete koupat s pocitem, že máte doma skutečný unikát. Pokud nechcete kachle s obrazovým vzorem, je možné pořídit vzory napodobenin různých přírodních materiálů (pískovec, vápenec, žula atd.). Dnes již lze koupit také jednobarevné 3D kachličky různých geometrických tvarů. Tedy nejen čtverce a obdelníky, ale různě složité mnohoúhleníky (včeli plastve, hvězdice apod.) Z nich vám obkladač vytvoří protorově výrazné stěny a vaše návštěvy budou z vaších koupelny odcházet v nesmírném nadšení. Většina obklady se dělá v jižních zemích. Typičtí výrobci, kteří mají své výhradní dodavatele v ČR jsou například z Egypta, Turecka nebo Maroka.
Nebojte se mít tak trochu jinou koupelnu. 3D kachle zajistí její jedinečnost v širokém okolí.