ZAŘIZOVÁNÍ BYTU V DOBĚ COVIDU

My ženy jsme asi o kapánek náročnější než muži. Ženy mají většinou dar, představivost, kde, co a jak bude umístěno v novém bytě či domě. Jak je důležité umístění nábytku, spotřebiče které přesně budou stát, že tu mikrovlnku v kuchyni prostě potřebujeme a nechceme se bavit o variantě, že jí musíme jinam přemístit nebo dokonce ji nepořizovat. Dnešní doba Covidová je o to náročnější, že když si chceme vybavit naše nové bydlení, tak musíme improvizovat a mít širokou představivost, protože obchody s nábytkem, obchodní domy či kuchyňské, koupelnové studia jsou zavřená.

Člověk se musí zaregistrovat dlouho dopředu, kde Vám obchodníci zavolají zpětně či vyřídí Váš požadavek přes e-mail, mobil. Další varianta je udělat objednávku a doufat, že ta postel, kterou jsme si vybraly na internetu a objednaly, bez jakéhokoliv vyzkoušení, jen na základě referencí na internetu a hvězdiček doporučení, bude ta pravá. Opak je mnohdy pravdou, když Vám postel dovezou a vy se už nemůžete dočkat, jak na ni budete spát, jak bude pěkně pasovat do pokoje.  K tomu objednáte další nábytek jako skříně, noční stolky, koberec, závěsy, ať to máte útulné. Najednou zjistíte po smontování postele Vašim partnerem, že je nepohodlná, tvrdá, má úplně jinou barvu než na obrázku. Co teď?

Zkoušet si zvyknout a snad po čase to bude v lepší, či raději rychle vrátit zpět a čekat další 3 týdny, než Vám dovezou jinou, kterou opět nemáte vyzkoušenou a doufáte, že bude ta pravá.  Je to začarovaný kruh a musíme dát na náš instinkt. V této době nejde jinak fungovat než online a musíte nábytek a spotřebiče objednávat dlouhou dobu dopředu. To se ani nebavím o řemeslnických pracech, či řemeslnících, kdy poptávka je v nedohlednu a s takovou je lepší byt, rekonstrukci bytu či domu řešit měsíce dopředu. Rada na závěr, vybavení či zařízení bytu nikdy nenechte na poslední chvíli a v dnešní době je možným řešením koupit byt či dům z části zrekonstruovaný.