Tyčové vysavače 2: výhody a nevyhody aku vysavačů

–Výdrž baterie 15-50 min

Určitě nechci, aby mi u levnějšího modelu vydržela baterie na vysávání zhruba 15 min, sotva bych vyluxovala celý byt a hned bych ho musela přistavit na nabíječku, protože by ho tato práce zcela zmohla a tam by se musel „zotavovat“ cca 6hodin. Dražší model vydrží i 50 minut, to už je samozřejmě lepší, ale je to o to více vykoupeno cenou.

Nevýhoda je zde jak praktická, tak i estetická: Vysavač není ozdoba, nechci ho mít zapojený v zásuvce na očích mých ani návštěvy, málokdo má zásuvku umístěnou tak, že by byl vysavač očím schován.

– baterie se opotřebovávají

Další mínus je to, že i ty baterie se opotřebovávají. Jejich životnost je pár let.

– nižší výkon

Obvykle má nižší výkon než síťový tyčový vysavač a tedy samozřejmě i než klasický síťový vysavač.

– dlouhé a časté nabíjení

V tomto případě člověk musí neustále myslet na to, aby vysavač byl nabitý, když se tak rychle vybíjí. Bohužel je to spojeno s tím, že člověk musí také myslet na to, aby se to nenabíjelo zase moc dlouho, aby se zbytečně baterka neničila.

Výhody Aku vysavačů:

– Není kabel

Vyzdvihla bych snad jen tu, že za sebou netaháte kabel, ale z praktického hlediska je to výhoda jen pro někoho staršího, kdo má v jedné ruce holi a v druhé vysavač. Pro zdravé lidi tohle snad nemůže vyvážit nevýhodu neustálého nabíjení a překážení.

– 2v1

U varianty aku tyčového vysavače 2v1 je asi to jediné, co na něm shledávám praktické. Člověk uchopí malý ruční vysavač, který je aku, tzn. není k němu kabel a během pár vteřin vysaje různé drobky po dítěti, psovi, cokoliv.