Tyčové vysavače 1.

Při každém úklidu, jsem si poslední měsíc říkala, že ten náš vysavač musí už z domu pryč. Máme malý vysavač Sencor SVC 45 BK, který vytahujeme zhruba 1x týdně na přeluxování bytu. Neříkám, že je špatný pomocník, ale přeci jen, jeho pořizovací cena byla někde kolem 800kč, takže od něj člověk nemůže nic moc očekávat.

Dělali jsme nedávno rekonstrukci podlah, obrousili a nalakovali jsme parkety a položili lino, takže jsem chtěla něco, řekněme na parkety trochu šetrnějšího a více „bytelného“, protože, když jsem na Sencor v zápalu vysávání přitlačila, nalomila jsem trubku, která je z plastu. Takže to jen mé konání neodkladného výběru uspíšilo.
Sencor jsme pořizovali v době, kdy s námi ještě nebydleli pejsci. Nedbali jsme proto moc na parametry výběru. Hlavní roli hrála cena a skladnost.
Začala jsem si všímat, že více a více známých má doma postavený aku tyčový vysavač, nebo síťový tyčový vysavač. Jelikož jsem chtěla starý vyměnit za nějaký z těchto typů, strávila jsem cca jeden den na internetu pročítáním diskuzí a vlastně zjišťováním toho, jaké parametry musí vlastně daný vysavač pro naší domácnost mít.
Začala jsem s hrůzou zjišťovat, že tyčové vysavače 2v1 mými kritérii neprojdou, i když jsem na ně paradoxně nejvíce sázela.

V textu níže vyjmenovávám důvody, proč se mi zdají nepraktické.

Existují dva druhy tyčových vysavačů.
1.) aku tyčový vysavač
2.) síťový tyčový vysavač

U obou je ještě možná varianta 2v1, tzn. malý vysavač do ruky, na takové to rychlé přejetí drobků, např. po dítěti.