Tyčové vysavače 3: všeobecné nevýhody tyčových vysavačů
– zahřívání
Velký nedostatek pro mě byl, že nádobka je u drtivé většiny výrobců bezsáčková, nečistoty jdou tedy přímo do vysavače přes filtr, který se zanáší, a v diskuzích se hojně dočtete o tom, jak ho uživatelé doporučují čistit po každém užití, protože, kdyby se nevyčistil, tak usazené nečistoty filtr zanesou i po tom jednom luxování tak, že by se mohl přehřát, sepnula by se pojistka a vysavač se vypnul. Tohle mi přišlo opravdu úsměvné. Já po této informaci nechápu, že si takový vysavač někdo dobrovolně pořídí. Nové technologie by měly činnosti lidem usnadňovat. To u klasického vysavače, který má sáček na plnění opravdu není potřeba několik měsíců častého užívání.
V tom případě je i pochopitelné, že nádobky u tyčových vysavačů jsou malé, obvykle mají 0,5l-1l. Zprvu jsem se divila, proč je to tak neprakticky malé, pak mi došlo, že se stejně musí vysypat nečistoty abnormálně častěji, než u klasického vysavače, tak aby se člověk dostal k filtru, který musí opláchnout, jinak nebude s vysavačem žádné pořízení.
– Malý výkon
tyto vysavače, zvlášť ty na baterii nemají dostatečný výkon na ten „pořádný úklid“, vhodnost je tedy opravdu jen ta denní, kdy člověk chce mít něco po ruce aby se drobky, nečistoty rychle neroznášely.
Obecně po tom co jsem si pročetla různé diskuze a shlédla parametry lze říci, že tyčové vysavače jsou jen velký boom. Pro mě to není nic praktického a když si už budu chtít kupovat vysavač kolem 2000kč, tak ten, který vysává a nemusím neustále myslet na to, zda je nabitý, nebo čistit neustále filtr. Nejsem otrok vysavače, chci, aby vysavač byl otrok můj.