Tyčové vysavače 4.: parametry pro ideální koupi

Prodejci obvykle uvádí tyto parametry, které by pro konečného spotřebitele měly být zajímavé. Jelikož jsem žena, měla jsem opravdu odpor k takovému hlubokému studiu vysavačů, ovšem když jsem si pročetla tyčové vysavače, už mě to nenechalo chladnou a druhý den jsem věnovala studováním parametrů klasických síťových vysavačů, které jsme všichni měli doma a které já budu jen a jen chválit, protože za rozumnou cenu, se dá pořídit opravdu kvalita, což se nedá říci o tyčových „moderních“ vysavačích.

Jelikož je vysávání převážně má práce, začala jsem být dost nekompromisní, řekla bych takový typický spotřebitel, který chce mít to nejlepší za co nejméně, respektive nejlépe za úplně nejmíň.

Mé parametry se odvíjely od této situace. Nechci v každém pokoji předělávat šňůru. Momentálně máme 5m šňůru, která mi bohužel nedává na výběr. Každopádně vím, že další vysavač, který mám v „merku“ už tak krátkou šňůru mít nebude. Dále pak výkon. Momentálně máme vysavač 1200w, což mi vyhovuje, ale mohlo by být ještě lépe, vždy se totiž může vysát lépe. Tak to je má spodní hranice výběru. Určitě si nebudu kupovat vysavač s výkonem nižším. Skladnost je pro mě také důležitým atributem. Mám pro vysavač vyčleněné místo ve skříňce, kde mám také koš na prádlo, takže se mi tam musí vejít. Kdyby byl větší, neměla bych ho kam dát. Skříňka je v kuchyni, takže je stále po ruce a prostor je plně využit, což mě těší vždy nejvíce. Sáček je také jedním z kritérií, které jsem zvažovala, určitě chci něco nad 1l, tak, abych jej nemusela stále měnit. Jsou na trhu i 3l sáčky, což už bych řekla je velké pohodlí.

Energetický štítek je také dobrý pomocník při srovnávání jednotlivých vysavačů. Je zde uveden hluk, měřitelný výkon vysávání u tvrdých podlah a u koberců zvlášť, poté emise, které se u vysávání dostávají zpět do prostor.