Velikost nohou omezuje výběr bot

Dnes popíši jeden svůj modní problém, který mě trápí od mládí. Pokud jste vysoká žena (a tím myslíme nejméně 175 cm), jistě se při čtení těchto řádků budete smát, protože zažíváte obdobné situace. Není to pravidlem vždy, ale obvykle čím vyšší člověk, tím je vyšší noha. S tím samozřejmě může nastat problém s výběrem bot. Zkrátka, všechny boty, které by jste zrovna chtěly, nejsou.

Mezi tisíci nejsou žádné dobré

Výběr bot je pro každou ženu nesmírně důležitý a věnuje mu náležitě odpovídající čas. Je třeba obejít všechny dostupné obchody, malé i velké, známé i neznáme, a některé řetězcové obchody navštívit i v jiném obchodním centru. Co kdyby zrovna tam měli to co právě chceme. Doslova tak obhlédneme tisíce barev, vzorů a typů. A to jdeme „na jistotu“. To znamená, že máme dopředu představu, co vlastně hledáme (kozačky, lodičky, baleríny nebo spíše něco vycházkového). Takže chodíme mezi regály, od obchodu k obchodu až se konečně objeví ty které bychom chtěly.

Velká noha, holé ženské neštěstí

O velkých nohách ve spojení s chlapy se toho napovídalo hodně. Prý to nějak souvisí s délkou penisu, ale prozatím to žádná odborná vědecká studie neprokázala (a má osobní zkušenost s vyššími muži to také nepotvrdila). Ale co se povídá o velkých ženských nohou? Pravděpodobně nic. Velká noha není pro ženu příjemná kvůli nakupování bot.Pánové taktně mlčí a dámy mají problém s koupi botou. Pokud ještě odbočím, tak já jsem v mládí jednu výhodou dlouhých šlapek měla. Při závodním hraní basketbalu jsem měla velkou stabilitu v nohách a jen tak nějaká srážka mě nedokázala rozhodit. Ale toť vše. Vraťme se do obchodu, kde se nám zrovna zalíbily ony dobře vypadající boty. První co udělá žena s malou nohou, tak si je vezme do ruky a začne ohlížet. Z jakého jsou materiálu, jaké mají přesky a švy. A jestli je podrážka hrubá či tenká. Případně studují výšku podpatku. Za my, ženy s velkou nohou se automaticky začneme hrabat v krabicích a hledáme číslo naší nohy. Za číslo, které je málo k dostání považuju od č. 41 nahoru (já mám 42).

Jak z toho ven

Z mých zkušeností zkušeného „šopařky“ je přibližně pouze 10 % vystavených bot v mém čísle 42. Takže mám na výběr jen zlomek z vyběru, jaké mají ženy s konfekční velikostí. Většina bot se jednak ani nevyrábí v takových číslech a za druhé, pokud ano, tak jen v malém množství. Což znamená, že ne do všech obchodů dorazí všechny velikosti. Jak si můžeme pomoci? Pokud se už vám nějaká bota opravdu líbí, vždy se zeptejte na prodejně, zda vaši velikost nemají na prodejně jiné. Pokud mají jinde, zdarma vám ji zašlou právě na tuto prodejnu (trvá to ale 2-3 týdny). Další možností je nakupovat na internetu. Tím teda narážím na eshop ZOOT.cz, který se právě na boty specializuje. Vybranou botu (ve vaší velikosti) si necháte zaslat do jejich zkušebny (dnes už jsou minimálně v každém krajském městě). Je to zadarmo, a pokud se vám nebude líbit nebo sedět, nemusíte ji kupovat.
Určitě doporučuji vyzkoušet tuto cestu. Jedny boty jsem tam už koupila. Byly trošku dražší než obvykle, ale vybrala jsem je v klidu obýváku a nemusela obíhat obchody, kde moje šance padají k deseti procentům.