Žárovka bez lustru nejenom na staveniště

V dnešní době je moderní kde co. Hitem poslední doby z oblasti domácího osvětlení se staly obyčejné žárovky na kabelu. Drahý lustr, respektive žádný lustr na strop není třeba. Moderní návrháři jednoduše zkopírovali to, co stavaři použivají desítky let. Žárovku provizorně zavěšenou na kabelu ke stropu. Jak ale dosáhneme hezkého efektu zavěšených žárovek?

V prodejnách s lustry najdete tisíce kusů k výběru. Je těžké se nakonec rozhodnout který zakoupíte. Díky trendu volně zavěšených žárovek se nekonečnému hledání můžete elegantně vyhnout. Co tedy dělá závěšenou žárovku tak žádnou dekorací na strop?

Vybírejte kulaté tvary

Základem výběru správné vizuálně vkusné žárovky je její tvar. Asi ji neseženete v každém elektru, ale spíše ve spicializovaném obchodě s domácím osvětlením. Najděte si spíše větší žárovky, téměř až kulaté o velikosti grepu i větší. Různé barvy designové žárovky na stropHodí se ovšemi i klasický hruškovitý tvar, opět šáhněte spíše po větších velikostech. Lepšího efektu dosáhnete spíše s čirým sklem, i proto že čirých designových žárovek je na výběr mnohem více než se sklem neprůhledným, matným. Zvolit můžete taktéž barvu skla. Zde se doporučuje spíše jemné pastelové barvy (světle žlutá, béžová, světle hnědá apod.). V čem se můžete vyřádit jsou objímky. Jednak si můžete vybrat barvu, přičemž u objímek se zpravidla doporučují tmavší barvy. Klidně tmavě hnědá, tmavě červená apod. Navíc je na výběr několik materiálů objímek. Kromě klasického plastu či kovu si můžete zvolit i dřevěnou, porcelánovou nebo dokonce z betonu. Výběr barev se pak odvíjí od materiálu.

Smyčky a uzly dělají kabel zajímavý

U kabelu můžete popustit uzdu fantazie. Barva kabelu může být i hodně křiklavá, například ostře žlutá, zelená či modrá. K tomu si pohrajte i s délkou kabelu. Pokud si pořídite dlouhý kabel, je možné na něm navázat zajimavé uzly. Taktéž je zajímavé zavěsit více žárovek a na kabelech zavázat různé smyčky. Samozřejmě každý kabel v jiné barvě dodá místnosti ten správný šmrnc.
Skuste pouvažovat, vyhledat si obrázky a možná zjistíte, že už ani další nový lustr kupovat nechcete. Stačí se trošku zamyslet nad svými interiérem a představit si zavěšené žárovky na zasmyčkovaných barevných kabelech.