1. Polštáře úvod do série článků

Jediný polštářek z neobvyklého materiálu a v zajíavé barevné kombinaci dokáže s interiérem učiněné zázraky. Přitom vůbec není složité jej vyrobit. Pojďme si povědět vše o polštářích, jejich výrobě, materiálech, stylech, barvách a použití.

Prosté slůvko „styl“ můžeme interpretovat nejrůznějšími způsoby. Nemusíme si vždy uvědomovat, co vlastně znamená. Přesto neomylně poznáme, že něco má styl. Můžete bydlet na venkově nebo uprostřed města, můžete žít v krásném starobylém domě nebo v novém paneláku, ale vždy byste měla vybavení svého bytu naladit do stejného stylu, jaký vyzařuje i z prostředí, v němž žijete.

Každá žena je ráda, když se v jejím bytě člověk cítí příjemně a útulně. Někdy ovšem chybí čas, zkušenosti nebo znalosti k tomu, aby jste si příbytek vyzdobila ručně háčkovanými záclonami, originálními závěsy či novými potahy. To ovšem neznamená, že byste nemohla náladu svého bydlení ozvláštnit něčím, co ponese známky vašeho stylu – někdy stačí malý polštářek  a místnost hned působí jinak. Polštářky a polštáře vznikají celkem snadno. Na jejich výrobu si může troufnout i méně zkušená švadlenka. A nezapomínejte, že styl vašeho bydlení není určován jen nábytkem či kobercem. Rozhodují i zdánlivé maličkosti, jako je stínítko na lampu, zmiňovaný polštář k pohodlnějšímu posezení nebo vhodně umístněnaá malá dečka po babičce.

Interiér inspirovaný venkovem vyžaduje střídmost, hrubší materiál a účelnost. Prostřídejte materiály – třeba květiny s proužkem, bavlněný krep a plátno s vlněný tvídem – hned je tu neformální a praktický prvek. Dům v centru města si zase vyžaduje eleganci, složitost a propracované detaily. Vyberte si hedvábí, satén, něco průsvitného, nejjemnější plátno, doplňte je dokonalými detaily. Například jemnou výšivkou a máte tur rafinovanou jednoduchost v městském stylu.

Podle série našich článků se můžete odvážně a s nadějí na úspěch pustit do výrob prvních polštůřů i úplná zátečnice. Vždy ovše začínejte s něčím, co dokážete zvládnout. Určitě souhlasíte, že je lepší ít jeden jednoduchý, ale dobře vypracovaný (s přesnými rohy, správně rozmístěným vzorem a třeba originálním knofllíkem) polštář z vhodného materiálu a na vhodném místě než celý pokoj zaplavený špatně ušitými a rušivými výtvory. Potěšte se z úspěchu a pka se můžete  směle pustit do dalšího dílka. Dokud nezískate pocit, že vaše polštáře jen tak někdo nepřekoná.

A kdyby jste si ani potom netroufala vyrábět tyto doplňky sama, určitě získate v této knize inspiraci na polštáře a polštářky, které vám může ušít někdo jiný.