Iluze velkého prostoru se dá vytvořit i v městském bytě

Různé životní situace vás mohou přimět k tomu, že změníte bydliště. Není výjimkou, že vás okolnosti donutí odstěhovat se z rodinného domu nebo vily na okraji města do bytu. Budete tak muset oželet řadu věcí. Naštěstí se ale dá vymyslet řešení, které vám bydlení zpříjemní, a určitých věcí se nebudete muset vzdát.

Vytvořte si praktickou a účelnou obývací halu

Podstatné je, aby byt byl větších rozměrů, nejlépe 3+1 a pokud možno s balkonem. vstupní hala v prvním patře bytuJestliže se vám podaří byt co nejvíce otevřít a spojit jeho prostory, budete vám tak připomínat velké prostory rodinného domu. Jak se dá větší prostor vytvořit? Například tím, že zbouráte příčku mezi obývacím pokojem a kuchyní. Tím vytvoříte obývací halu, kde se bude celá rodina scházet. Každý tu bude mít svůj koutek, ale přitom budou všichni pohromadě. Připomíná tak venkovskou světnici, ve které se všichni budou cítit jako doma, sdílet své zážitky a pocity, povídat si.

Jednotná podlaha opticky zvětší prostor

Ovšem i tak je nutné postavit zde nějaký mezičlánek, například skříňku, která bude oddělovat vlastní kuchyň od zbytku místnosti. Podobně je možné zvolit barvu prostor, například vlastní kuchyň vymalujete světlounce lososovou barvou, na obývací prostor zvolíte okrovou. Chcete-li ještě více prosvětlit prostor a dát si iluzi, že ho máte hodně, podobně jako v rodinném domku, udělejte v celém bytě kromě koupelny a toalety jednotnou podlahovou krytinu. Ta prostor opticky zvětší.

Rozsviťte prostor velkými okny

Díky spojení prostor kuchyně a je ale možné například provést rekonstrukci oken a zvolit velká okna, která byt významně prosvítí. Zeď, která zde byla kvůli příčce, je možné nahradit dalším oknem. Jestliže máte balkon, můžete na něm osadit několik zelených rostlin v květináči a truhlících a průhled na ně z velkých oken vám vytvoří alespoň malou iluzi, že vás za okny čeká zahrada.

Grilujte na balkoně

Pokud budete rekonstruovat a rozhodnete se sáhnout i na elektrické rozvody, není od věci vyvést zásuvku třeba i na balkon. Díky tomu budete moci nainstalovat na balkoně gril a grilovat. Dejte si na balkon pěkné posezení v podobě křesílek či židliček a stoleček. Budete si tak připadat alespoň trochu jako na zahradě u domu.